Czy Wiesz Jak Mieć zdrowe zęby W 9 Dni? - Dobry dentysta

chirurg stomatolog zabrze

W głównej mierze to od nich

Każdy gabinet dentystyczny może w nieco inny sposób zajmować się swoimi pacjentami. Oczywiście największy na to wpływ mają sami lekarze, czyli stomatolodzy zatrudnieni w konkretnej placówce. W głównej mierze to od nich zależy to,

Czy Wiesz Jak Mieć zdrowe zęby W 9 Dni? - Dobry dentysta chirurg stomatolog zabrze
czy pacjent będzie dobrze czuć się na fotelu i czy da się poddać różnorodnym zabiegom. Jak zatem powinien zachowywać się profesjonalny i dobry dentysta?

Na pewno musi on wytworzyć partnerską relację pomiędzy sobą a pacjentem. Nie powinien tworzyć dystansu. Nie powinien też usztywniać tej relacji, gdyż zbyt profesjonalne podejście nierzadko jest mylone z dystansem, chłodem i arogancją. Pacjent ma się czuć dobrze i swobodnie, a aby tak było, należy z nim normalnie rozmawiać. Dentysta powinien odpowiadać na wszystkie zadane mu pytania i rozwiewać ewentualne wątpliwości.

Dobry stomatolog to nie tylko dobry fachowiec, ale też przede wszystkim dobry człowiek ze sporymi pokładami empatii. Lekarze muszą umiejętnie wczuwać się w rolę drugiej osoby, by w razie czego zaoferować jej wsparcie lub odrobinę otuchy. Najlepsi stomatolodzy niemalże przy pierwszym kontakcie potrafią wzbudzić zaufanie pacjenta. To do nich warto na pewno się kierować.


Dowiesz się z niej co prawda

Marzysz o tym, by wreszcie natrafić na świetny gabinet dentystyczny, w którym poczujesz się niczym w prawdziwym spa i będziesz mógł z przyjemnością zacząć dbać o swoje zęby i stan całej jamy ustnej? Nic się samo nie stanie. Skoro taki jest twój cel, to musisz tak zadziałać, by go zrealizować. Zacznij samodzielnie sprawdzać i oceniać poszczególne placówki dentystyczne, by koniec końców natrafić na taką, w której zostaniesz już na dobre.

Ale to całe "sprawdzenie" nie powinno ograniczać się wyłącznie do przejrzenia strony internetowej gabinetu. Dowiesz się z niej co prawda, jakie uprawnienia ma konkretny dentysta i czym się on zajmuje, ale nie będziesz mógł stanąć z nim twarzą w twarz, by przekonać się, jakim jest on człowiekiem. A charakter jest równie ważny co kompetencje. Lekarze muszą wykazywać się przyjaznym usposobieniem i odpowiednim stosunkiem do pacjentów, gdyż nierzadko mają do czynienia z osobami, które paraliżuje już sama myśl o położeniu się na fotelu dentystycznym. Zobacz więc, jak wybrany przez ciebie stomatolog zachowuje się w stosunku do swoich pacjentów. Odwiedzaj różne placówki dentystyczne i sprawdzaj je "na żywo".


Każdy posiada swoje własne doświadczenia swoje

W głowach wielu ludzi pokutuje przekonanie, że odwiedzając gabinet dentystyczny, muszą być oni przygotowani na doświadczenie naprawdę niemiłych i nieprzyjemnych rzeczy. Czy jednak ma to w ogóle cokolwiek wspólnego z prawdą? Czy w ogóle kiedykolwiek tak było i czy można generalizować w ten sposób? Oczywiście, każdy stomatolog jest inny, podobnie, jak każdy pacjent jest inny. Każdy posiada swoje własne doświadczenia, swoje skojarzenia i myśli, które natychmiast pojawiają się w jego głowie, gdy tylko słyszy słowo "dentysta". Można jednak śmiało zaryzykować stwierdzenie, że strach ma zawsze wielkie oczy, a wspomnienia (zwłaszcza te negatywne) są niejednokrotnie wyolbrzymione i urastają do rangi czegoś niepodważalnego. Być może więc, każdy, komu wizyta u dentysty kojarzy się źle, po prostu tak zapamiętał jakiś niemiły szczegół podczas ostatniej wizyty, że jego mózg utożsamia osobę stomatologa bądź jego pracę z tym niefortunnym detalem, natomiast nie łączy się to bezpośrednio z czynnościami wykonywanymi wówczas przez dentystę? Możliwości jest bardzo wiele, warto je prześledzić i przemyśleć.


Niechęć do wizyt u dentysty

Rzeczą oczywistą jest, że wszyscy powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny regularnie, choćby tylko po to, aby kontrolować stan swojej jamy ustnej, a w szczególności - zębów i dziąseł. Niestety, tylko teoretycznie jest to oczywistością, ponieważ wielu ludzi z rozmysłem unika wizyt u dentysty. Czy jednak to sam dentysta jest dla nich tak straszną postacią, że boją się do niego przyjść i oddać zdrowie swoich zębów w jego ręce? Najczęściej, nie. Stomatolog wiąże się jednak dla tych osób z niezbyt dobrymi skojarzeniami, a często wspomnienia, jakie te osoby pielęgnują z pobytu na fotelu dentystycznym, również nie pomagają. Co zatem, w takim przypadku, robić? Jeśli osoba z naszego najbliższego otoczenia nie chce się udać na choćby rutynową kontrolę u dentysty? Możemy prosić, grozić, straszyć... Jednak, najprawdopodobniej, nie przyniesie to pożądanych skutków. Najlepiej w takiej sytuacji porozmawiać z kimś, kto ma obawy i spróbować go zrozumieć, a następnie postarać się wyjaśnić, że jego strach jest irracjonalny i nie ma żadnego uzasadnienia (może poza niezbyt miłymi wspomnieniami z poprzednich wizyt).